Standardy ochrony małoletnich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baranowie

Standardy ochrony małoletnich - plik poniżej.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Ma ono na celu promowanie znaczenia ochrony i rozwoju języków ojczystych, a także zwiększenie świadomości na temat bogactwa i różnorodności językowej na całym świecie. Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny.Trzeba więc go pielęgnować, a także zwiększenie świadomości na temat bogactwa i różnorodności językowej na całym świecie. Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny. Trzeba więc go pielęgnować, a Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest do tego dobrą okazją. Obchody Dnia Języka Ojczystego to czas na refleksję nad znaczeniem naszego języka oraz uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Dbając o język ojczysty - dbamy
o tożsamość kulturową. 

 zdunek3 zdunekzdunek1

W ramach obchodów rocznicy Powstania Styczniowego

W ramach obchodów 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odwiedziliśmy też Mogiłę Zbiorową Siedmiu Powstańców z 1863 roku.

22 stycznia pod pomnikiem w Łukawce 222 stycznia pod pomnikiem w Łukawce

Obchody Święta Patrona Szkoły

Dnia 22.01. 2024 roku w szkole podstawowej miały miejsce obchody 161. rocznicy Powstania Styczniowego. Uroczystości z okazji święta Patrona Szkoły poprzedziła Msza święta w kościele parafialnym oraz zapalenie zniczy na Mogile Powstańców Styczniowych przez pana dyrektora Piotra Wiącka oraz pana wójta Mirosława Grzelaka wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Następnie w budynku szkoły młodzież z klas 5a, 7a, 8a i 8b oraz chóru szkolnego zaprezentowała montaż słowno - muzyczny upamiętniający to doniosłe wydarzenie.
Zapraszamy do galerii strony, w której umieszczone są fotografie z obchodów tego święta w szkole.

Udział w pokazie filmu "Powstaniec 1863"

powstaniec

15 stycznia 2024 r. uczniowie kl. VIII a i VIII b na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego wzięli udział w specjalnym pokazie filmu w reżyserii Tadeusza Syki pt. "Powstaniec 1863". Film ten to epicki obraz, pokazujący losy wielkiego narodowościowego zrywu Polaków na przykładzie legendarnego dowódcy - księdza generała Stanisława Brzóski - symbolicznej postaci oddanej narodowej sprawie i walce o wolność ojczyzny.
Po projekcji odbyła się konferencja z udziałem m.in. reżysera filmu oraz p. Krzysztofa Zanussiego.
W tym dniu uczniowie odwiedzili również Centrum Spotkania Kultur. 

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć w galerii naszej strony internetowej.

Zawody sportowe

pingpong

Święto Szkoły

Swięto szkoły

Akcja BohaterON w Twojej Szkole 2023 - podziękowanie organizatorów

foto na str