Motywowanie i wspieranie dzieci

INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI ORAZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW - JAK MOTYWOWAĆ 
I WSPIERAĆ DZIECI DO SYSTEMATYCZNEGO UCZENIA SIĘ POZA SZKOŁĄ

Załączniki:
Pobierz plik (MOTYWOWANIE I WSPIERANIE DZIECI.pdf)Motywowanie i wspieranie dzieci

Higiena pracy przy komputerze

W załączniku znajdują się informacje jak właściwie korzystać z komputera i innych urządzeń mobilnych, dbając przy tym o higienę pracy.

Zasady kształcenia na odległość

Zasady kształcenia na odległość 
w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Baranowie

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz. U. z 2020 r. poz. 493).

 Proszę o zapoznanie się z zasadami,  umieszczonymi są w załączniku.

Pobierz plik (ZKO_Szkoła.pdf)Zasady kształcenia na odległość.

Dzień Dziecka 2020

Życzenia Dzien Dziecka

Harmonogram zwrotu podręczników i ksiażek do biblioteki szkolnej.

Prosimy o zapoznanie się z terminami zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej.

 

Załączniki:
Pobierz plik (HARMONOGRAM zwrotu książek (2).pdf)Harmonogram zwrotu książek89 kB

Procedura organizacji bezpieczeństwa, opieki i funkcjonowania w Szkole Podstawowej w Baranowie

                  Procedura organizacji bezpieczeństwa, opieki i funkcjonowania                                                                              w Szkole Podstawowej w Baranowie

Podstawa prawna: 1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r . w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410,492,595, 642, 742 , 780, 871, 872). 2. Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół – konsultacje w szkole.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami umieszczonymi w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (procedura COVID-19.pdf)procedura COVID-19134 kB

Zasady oceniania na odległość

SZKOLNE ZASADY OCENIANIA NA ODLEGŁOŚĆ

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.).Załączniki:
Pobierz plik (Zasad_oceniania na odległość.pdf)Zasady oceniania na odległość.127 kB

Konsultacje przedmiotowe dla klas 8

Ogłoszenie

Od dnia 26 maja 2020r.(wtorek) rozpoczynają się konsultacje przedmiotowe dla uczniów klas VIII wg poniższego harmonogramu.

 

 tabelka obraz 2

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (konsutacje przedmiotowe.pdf)konsultacje przedmiotowe158 kB

Urodziny Św. Jana Pawła II

W poniedziałek 18 maja obchodzimy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły- papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola i szkoły podstawowej wykonały piękne laurki, które można obejrzeć w galerii zdjęć.

laurka 1laurka3

Akcja Żonkil

AKCJA ŻONKIL ZAKOŃCZONA!!
Uczniowie z naszej szkoły w kwietniu uczestniczyli w akcji Muzeum POLIN, upamiętniającej wybuch powstania w gettcie warszawskim. W ramach podjętych działań, Ci którzy wzięli udział:
- "wyhodowali" żonkila w domowym zaciszu (wg szablonu lub własnego pomysłu), z tego powstała galeria zdjęć,
- wysłuchali fragmentów książek: "Arka czasu", "Pan Apoteker" czytanych przez jedną z ambasadorek akcji - Barbarę Kurdej Szatan, do tego wykonali zadania w karcie pracy,
- odbyli wirtualny spacer po wystawie stałej: "Getto warszawskie",
- obejrzeli film: Nie było żadnej nadziei i wykonali zadania z karty pracy,
- link do filmu: "Nie było żadnej nadziei" otrzymali również wszyscy nauczyciele W ten sposób oni również mogli symbolicznie zaangażować się w akcję.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tym szczególnie trudnym czasie do działań odbywających się pod hasłem: "NIECH ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ" !!

żonkil

Konkurs plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”

Plakat zawierający informacje o konkursie plastycznym pt. "jak mogę pomóc pszczołom?",

Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego gorąco zachęcamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”.

Poproście rodziców, aby poczytali Wam o tych małych owadach, a następnie samodzielnie narysujcie lub namalujcie odpowiedź na konkursowe pytanie.

Praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) należy:

  • przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”)
  • lub dostarczyć osobiście do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie i złożyć w Kancelarii Ogólnej (na parterze). Prace powinny być dostarczone w zamkniętych kopertach z napisem KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”.

Termin nadsyłania prac upływa 25 maja 2020 r. (decyduje data wpływu).

Do zwycięzców w obydwu kategoriach wiekowych trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:

  • laureatów 1. miejsc – dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w LublinieKuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).

Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Kontakt:

Biuro Organizacyjne Konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Lublinie: piętro IV, pok. 4.403, tel. (81) 44 16 764, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

do-pobraniaDO POBRANIA

Regulamin konkursu plastycznego

Plakat – Konkurs plastyczny dla dzieci (PDF)

„Pszczoła” – edukacja ekologiczna dla dzieci

Darmowa aplikacja edukacyjna dla dzieci „Pszczoła” jest już dostępna!

Zapraszamy do zabawy! W trakcie gry dowiesz się, gdzie żyją pszczoły miodne, jakie spełniają role, co to jest taniec pszczół, ale też co to są dzikie zapylacze, dlaczego są takie ważne i jak możemy je chronić. Liczba tych bardzo ważnych w ekosystemie owadów z roku na rok maleje, ale nie jest jeszcze za późno i każdy z nas może pomóc je chronić.

Uwaga: aplikacja może być wykorzystywana przez nauczycieli w przedszkolach i szkołach, zawiera także quiz sprawdzający zdobytą wiedzę.

©proliberis.org

logo organizacji pro liberis

„Z kamerą wśród pszczół”

plakat przedstawiający serię filmową z kamerą wśród pszczół

Zachęcamy do obejrzenia cyklu trzech filmów, z których dowiesz się, jak mieszkają, pracują, co jedzą – słowem – jak żyją pszczoły. W pierwszym odcinku zwiedzisz ul, w drugim – całą pasiekę  i przyjrzysz się z bliska pracy pszczół, a w trzecim – dowiesz się, co zagraża pszczołom i co można zrobić, żeby im pomóc.

Obrazek zapowiadająca pierwszy odcinek serii z kamerą wśród pszczół. Komiksowa pszczoła na tle plastra miodu.Obrazek zapowiadający drugi odcinek serii z kamerą wśród pszczół. Komiksowa pszczoła na tle narysowanych uliObrazek zapowiadający trzeci odcinek serii z kamerą wśród pszczół. Komiskowa pszczoła siedi na sofie.

©PSOR

Logo Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin

Licznik odwiedzin

2270560
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
2163
3858
15985
53873
2270560

(od 10.2007)