Konkurs „GMINA W OBIEKTYWIE DAWNIEJ I DZIŚ”

Konkurs dawniej i dziś

Więcej informacji pod adresem https://www.gminabaranow.pl/index.php/wydarzenia-kulturalne/45-gminne-centrum-kultury/1013-konkurs-gmina-w-obiektywie-dawniej-i-dzis

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2021r.

Palma wielkanocnaGminne Centrum Kultury w Baranowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Wydarzenie ma na celu popularyzowanie tradycji związanych z Niedzielą Palmową. Konkurs skierowany jest do mieszkańców z gminy Baranów.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 19 marca 2021 r. do godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Baranowie, drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie na nr 818834027 wew. 29

Prace należy dostarczyć do dnia 25 marca 2021 r. do godz. 15.00

Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 marca 2021 r. o godz. 12.00 po Mszy Św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Baranowie;

Więcej informacji pod adresem https://www.gminabaranow.pl/index.php/wydarzenia-kulturalne/45-gminne-centrum-kultury/1017-konkurs-na-najlepsza-palme-wielkanocna-2021

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2021

język ojczysty

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) obchodzony jest co roku 21 lutego. W tym roku to już 22 raz powinniśmy celebrować to święto.
To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
W 2012 roku w Polsce wystartowała (wciąż trwająca) kampania społeczna Ojczysty - dodaj do ulubionych zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury i Radę Języka Polskiego. Ma ona na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.21 lutego 2013 ruszyła nowa kampania społeczna:Język polski jest ą-ę. Jej celem jest obrona znaków diakrytycznych i przeciwdziałanie nieużywaniu charakterystycznych polskich liter.
Dbajmy i szanujmy nasz język na co dzień i od święta!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji umieszczonych w załącznikach.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MEMORY MASTER

Po kilku miesiącach oczekiwania, wreszcie otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu Memory Master, który odbył się zdalnie 23 listopada 2020r.
Jest to najbardziej lubiany przez naszych uczniów ogólnopolski konkurs leksykalny, jak również pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i skutecznego motywowania. W edycji jesiennej wzięło udział 33 uczniów z klas 4-8. Wyniki konkursu przerosły nasze oczekiwania, po raz pierwszy nasza uczennica Maja Dębek z klasy 5, zdobyła 100% punktów a tym samym tytuł LAUREATA!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Laureatką II stopnia została Amelia Rybak z kl.4, zdobywając 96 punktów.


Zaraz po niej, zdobywając tytuł Laureata III stopnia, uplasowali się:
- z klasy 4:
Dawid Żmudziński i Daria Sobolewskamemory masters
- z klasy 6:
Wiktor Żmudziński
- z klasy 7:
Paulina Litwinek
- z klasy 8
Wiktoria Sałek


Wyróżnienia otrzymali:
-Małgorzata Sosnowska kl.4
-Wiktoria Waś kl.7
-Mateusz Chołaj kl.7
-Alicja Zaręba kl.8
-Magdalena Osiak kl.8
-Oliwia Siwek kl.8


Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na koniec roku.

Rekrutacja do szkół średnich 2021/2022

 

W załączniku znajdują się informacje skierowane do uczniów klas ósmych oraz rodziców w sprawie  przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych
 szkół średnich

 

Załączniki:
Pobierz plik (rekrutacja do szkół średnich.pdf)rekrutacja do szkół średnich133 kB

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’

W dniu 25 listopada 2020 r. 17 uczniów naszej szkoły z klas V-VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego ‘Forget-me-not’. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, konkurs odbył się w formule online. Uczniowie dostali link do konkursu, w którym sprawdzili swoje umiejętności z zakresu zrozumienia tekstu, znajomości słynnych sentencji oraz tekstów znanych piosenek. Rywalizacja nie była prosta, gdyż w konkursie brali udział uczniowie z wielu polskich szkół. Mimo ogromnej konkurencji możemy się pochwalić sukcesami!


W klasach V najwyższe miejsce zajęła Olga Parzyszek, która otrzymała dyplom uznania.


W klasie VI najwyższy wynik procentowy oraz dyplom z wyróżnieniem otrzymał Wiktor Żmudziński.

W klasach VII dyplomem z wyróżnieniem może się cieszyć Paulina Litwinek.


W klasach VIII najwyższy procentowy wynik wśród wszystkich uczestników otrzymał Jakub Mazurek razem z Alicją Zarębą dostali dyplomy z wyróżnieniem.


Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania lub uczestnika. Wszystkie nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkół.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym Uczniom za udział w konkursie i reprezentowanie szkoły na arenie ogólnopolskiej.
Dziękujemy!

Harmonogram zebrań z rodzicami 10-11.02.2021

harmonogram zebrań

Wolontariat - WOŚP 2021

Za nami 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Cieszy nas fakt, że wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Na ulicach Baranowa kwestowało 15 wolontariuszy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

wosp

Licznik odwiedzin

2815722
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
1252
1998
4429
59401
2815722

(od 10.2007)