Ogłoszenie o dniach wolnych maj 2024

Zebranie z rodzicami

zebranie z rodzicami

XXXI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ZDROWIA PCK 2023/2024

19 kwietnia w siedzibie Centrum Pomocy Humanitarnej PCK w Lublinie odbył się etap okręgowy XXXI edycji Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Jej organizatorem był Okręgowy Zarząd PCK w Lublinie. Olimpiada składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego oraz centralnego.
Uczennica naszej szkoły Katarzyna Antoniak z klasy VIIb zwyciężyła w eliminacjach szkolnych i rejonowych, dzięki temu reprezentowała powiat puławski podczas etapu okręgowego w Lublinie.
Podczas Olimpiady sprawdzana była wiedza i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska, zasad zdrowego żywienia, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
Ponadto komisja oceniała przeprowadzoną przez uczestników „akcję prozdrowotną” zorganizowaną w szkole
i środowisku lokalnym.
Katarzynie serdecznie gratulujemy!

Anna Maruszak

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Konkurs „Orzeł matematyczny”

forka na strone www

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Orzeł matematyczny”. Największą ilość punktów
i tytuł laureata konkursu otrzymali następujący uczniowie:
1. Strzelecki Bartłomiej – klasa 5
2. Kania Tomasz – klasa 5
3. Stefaniak Mikołaj – klasa 5
4. Szymanek Adam – klasa 4
Szkoła uzyskała certyfikat placówki rozwijającej talenty.
    Koordynatorem konkursu była pani Ewa Stefaniak

Konkurs klas 1-3

KONKURS ,,ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ" W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

7 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" adresowany dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 23 chętnych uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik rozwiązywał test składający się
z 21 pytań jednokrotnego wyboru o zróżnicowanej skali trudności i dostosowany do poziomu uczestników. Pytania zawarte w teście obejmowały obszary z różnych edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej.
       Celem konkursu ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej’’ jest urozmaicenie i rozszerzenie programów nauczania,
a jednocześnie popularyzacja nauki poprzez zabawę. Konkurs daje też możliwość porównania wiedzy
z rówieśnikami z terenu całej Polski. Organizatorzy konkursu w ten sposób wspierają i nagradzają szkoły, nauczycieli, ale przede wszystkim ambitne, uzdolnione dzieci za wiedzę, aktywność, samodzielność i wolę współzawodnictwa.
Wśród naszych uczestników znaleźli się laureaci konkursu zajmując od 8 do 20 miejsca w kraju.

Najlepsi uczniowie :

1. Jan Strzelecki klasa 1 laureat, 11miejsce w kraju
2. Julian Chudzik klasa 1 laureat, 15 miejsce w kraju
3. Aleks Jarzyna klasa 1 laureat, 19 miejsce w kraju
4. Stanisław Biaduń klasa 2 laureat, 16 miejsce w kraju
5. Gabriela Cybula klasa 3 laureat, 20 miejsce w kraju

Laureaci konkursu otrzymali tytuł  "Orła Edukacji Wczesnoszkolnej" oraz dyplomy, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
     Bardzo się cieszymy, że wśród naszej społeczności jest liczna grupa ambitnych, uzdolnionych i chętnych dzieci, które podejmują współzawodnictwo z uczniami klas młodszych na terenie całej Polski.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Koordynator konkursu
Agnieszka Wach

Apel szkolny "Katyń Pro Memoria - zapal światło pamięci"

Katyń 1